SM systém |

Metoda SM systém, neboli spirální stabilizace, se opírá o 39 let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v oblasti bederní, hrudní i krční páteře, u pacientů s výhřezem ploténky i  skoliózou. Cvičení má také velký významu prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní, ramenní, ale i klouby nohy a nožní klenby. 

Cvičení se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení , které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Po zaučení 11 cviků SM systému za 10 minut uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky jednoduchosti a nenáročnosti, lze cvičení provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete začít.

Fyzioterapie Mladá Boleslav